По време на абитуриентските балове пътната полиция ще следи за шофиране в нетрезво състояние, дали са поставени предпазните колани и дали младите хора се показват от прозорците. Това каза главен инспектор Лъчезар Близнаков. Полицията е направила организация с всички училища.
"Не допускаме и по никакъв начин излизането на абитуриентите извън прозорците, извън автомобила, през таваните, шибидасите и така нататък. Поставянето на обезопасителните колани от всички водачите и пътниците също така. Санкциите са най-различни, според нарушенията. Екипите са достатъчно, за да обезпечат абсолютно всички училища, на които има тържества на съответната дата", обясни Близнаков. /БНР