Пътната полиция ще следи за пияни шофьори по време на баловете

Пътната полиция ще следи за пияни шофьори по време на баловете

По време на абитуриентските балове пътната полиция ще следи за шофиране в нетрезво състояние, дали са поставени предпазните колани и дали младите хора се показват от прозорците. Това каза главен инспектор Лъчезар Близнаков. Полицията е направила организация с всички училища.

"Не допускаме и по никакъв начин излизането на абитуриентите извън прозорците, извън автомобила, през таваните, шибидасите и така нататък. Поставянето на обезопасителните колани от всички водачите и пътниците също така. Санкциите са най-различни, според нарушенията. Екипите са достатъчно, за да обезпечат абсолютно всички училища, на които има тържества на съответната дата", обясни Близнаков. /БНР